Terytorium


Żółte Góry: swoją nazwę zawdzięczają żółtym drzewom, które tu rosną. Podobno o północy można zobaczyć duchy koni, które odeszły.


Kamion Magi: nasz dom. Najważniejsze miejsce. Dużo tu przeżyliśmy. Przechodzimy tu latem i wiosną.


Tęczowa Łąka: na niej znajdują się wszystkie potrzebne kwiaty i zioła do produkcji eliksirów, które tworzy Kryształowa Klacz.


Zielenista Łąka: łąka położona pod dobrymi górami. Można znaleźć tu dużo kolorowych kwiatów. Góry idealnie nadają się do wspinaczki.


Mroźna Tajemnica: najmroźniejsze góry. Tylko wytrzymałe konie tu przebywają. Z góry jest przepiękny widok.


Sekret: dziwna wyspa. Nieodkryta i tajemnicza.


Wodospad Uczuć: tu jak sama nazwa mówi wyznaje się uczucia. Jest bardzo piękny.


Pastwisko Pycha: pastwisko na której występują cztery pory roku.


Niebieńska Łąka: najlepsza łąka świata.


Niecko Stałna: dom złych duchów koni.


Las Wspaniałości: dom Złotego Irara. Można go tu ujrzeć.


Morze BE: dom Rokpro.


Jaskinia Me: dom Czekadyme.


Góra Sacz: dom Nadzigo Sacz.


Pałac Dżiny: tu mieszkała Dżina. Teraz jest to miejsce opuszczone. Odwiedzane tylko przez konie, które chcą pobyć same.


Magic: tu przychodzą tylko przywódczynia, przywódca i zastępca oraz ich źrebaki, ponieważ tylko oni wiedzą, gdzie one jest. Miejsce to wycisza. Jest jak nazwa mówi magiczne.


Woda Młodości: kąpiąc się w niej stajesz się wiecznie młoda. Przyspiesza też poród Twoich źrebaków.


Nega: miejsce życia koni, które mają ogony ryby zamiast nóg. Dzięki nim to miejsce jest takie magiczne i piękne.


Zamek Magnificent Horses: zamek nie odkryty. Znajduję się w centrum naszej wspaniałej krainy. Jest cudny i zachwycający. Mieszkamy tu. Jest to nasz dom.

Wodospad Tęczy: tu młode pegazy uczą się latać, ale też młode jednorożce czarować. Jest to też miejsce przemian koni. Magiczne miejsce. Potrafi każdego i wszystko przemienić. Nie do końca ciągle odkryte. Legenda głosi, że pod wodospadem znajduję się Komnata Tęczowych Kryształów. Podobno wypowiedziane tu życzenia spełniają się.


Wodospad Złota: wszystko przemieni w złoto. Trzeba uważać, bo przez przypadek można zamienić się w złotą figurkę. Jednak jeśli wypowie się magiczne zaklęcie : ,, Je veux devenir une médaille d'or , mais pas un chiffre " określona część ciała konia pokryję się złotą powłoką. Jednak trzeba uważać, bo on nie dawna zaczął je bronić tajemniczy, zły koń Pereł. Nie licznym udało się tu dojść, ale wszystko może się zdarzyć.


Smocza Góra: tu mieszkają nasze smoki, a konkretnie każdy smok ma tu swoją jaskinię. Miejsce to jest położone od południa nad morzem BE, a od północy z Górą Sącz. Często przychodzą tu konie, które chcą się zobaczyć z swoimi smokami.


Przejście Weleny: Idąc tym przejściem możemy w magiczny sposób przenieść się do świata ludzi. Jednak tylko przywódca i przywódczyni wiedzą, gdzie to jest. Podobno trudno je znaleźć.


Most Ryzyka: miejsce piękne, lecz z niewyjaśnionego powodu ryzykowne. Chodzą tam najczęściej odważne, dorosłe konie.


Fontanna Sześciu Złotych Koni: oprócz tego, że służy jako teleporter z świata ludzi do naszego stada nie wiadomo po co jest. Podobno ma jakieś magiczne zastosowanie, ale nie wiadomo jakie.


Altana Wiecznego Spokoju: tu można przebywać, rozmawiać z przyjaciółmi kiedy jest się człowiekiem w ich świecie. Aby się tam dostać należy przejść przez Most Różowych Kwiatów, który po pewnym czasie przenosi konie w to miejsce.


Most Różowych Kwiatów: idąc przez ten most można po jakimś czasie przenieść się do Altany Wiecznego Spokoju.


Postój Spokoju i Magii: tu można jako człowiek pobyć samemu, pomyśleć. Często zdarza się, że można tu spotkać jakieś magiczne stworzenia. Strażnikiem tego miejsca jest suczka Feyfi.


Jaskinia: może i nazwa zwykła, ale to bardzo ważna jaskinia ze względu na to, że jest w niej biblioteka z książkami spisanymi przez konie.


Dżungla Weki: zwykła dżungla, w której cały czas panuje wiosna. Przy odrobienie szczęścia można tam zauważyć magiczne zwierzęta.


Kwiecista Łąka: zwykła łąka z typowo górskimi kwiatami.


Dolina Dwóch Tęczy: przepiękne miejsce. Idealne do spacerów nie tylko dla zakochanych.


Miesza: przy odrobienie szczęścia możesz zobaczyć tu magiczne stworzenia. Woda czysta, dobra do picia.


Iskierowe Wody: woda, która w nocy świeci dzięki rybom, które tu pływają. 


Wody Rowineka: sam widok zachęca, aby zostać tu dłużej. Idealne miejsce na wakacje.


Wodospad Tysiąca Słuchów: nietypowy wodospad. Woda spada z niego w zależności od humoru przebywającego tu konia.


Dróżka Sosen: prowadzi do górskiego jeziorka. Można tu zobaczyć zające i sarny.


Most Muzykalnych Kwiatów: idąc przez ten most możesz usłyszeć muzykę. Na jego końcu znajduje się altanka Wiecznego Tańca. Można tam potańczyć. Zresztą sama muzyka zachęca.


Altanka Wiecznego Tańca: muzyka, która tam jest zachęca do tańca, dlatego można tam tańczyć. Muzykalne konie lubią tam przebywać.


Jaskinia (sklep): może i nazwa zwykła, ale w tej jaskini znajduje się sklep. Są w niej różne eliksiry. Kiedy chce się kupić jakiś eliksir za DR to trzeba poprosić Milkę. Tylko ona może dać ci eliksir.


( Pomysł: 1234567.J - Howrse )
Dolina Lawendy: Piękna kraina, która za dnia jest zwykłą łąką, a w nocy zamienia się w magiczną polanę. Nazwa wzięła się stąd, że wszystkie końce traw zmieniają kolor na lawendowy. Zazwyczaj można tam spotkać osoby, które chcą wyznać sobie miłość.


( Pomysł: 1234567.J - Howrse )
Wulkan Piekieł: Chodzą tam tylko na prawdę wytrzymałe na ciepło konie. Wystarczy jedna pomyłka, by spalić się w gorącej lawie. Tylko potężnym koniom ognia uda się wyjść bez szwanku z piekielnie gorącej lawy. Legenda głosi, że gdy koń ognia przedostanie się przez kilometr piekielnej lawy bez szwanku, dostanie moc złotego włosa która doda mu żywioł złota, oraz jego moce staną się o wiele silniejsze.


( Pomysł :1234567.J )
Wulkan ognia: dom Darknessa.

( Pomysł: 1234567.J )
Las Guette:  Miejsce to jest magiczne i są tam najlepszej jakości trawy uleczające, zioła i piękne drzewa, oraz krystaliczne jezioro z wodospadem.


( Pomysł: Mordusia )
Jaskinia Błękitu: Piękna i magiczna, kryje się w zachodniej części terenów, wejścia strzegą strażnicy bluszczu ( to nie żadne konie, tylko przenośnia dot. zielska! ). W jednej z odnóg mieszka Gua. Znaleźć to miejsce mogą tylko te konie, które klacz zaprosi. Lub, gdy dowiedzą się gdzie szukać.


( Pomysł: 1234567.J )
Pałac ognika: Miejsce to jest zaklęte i straszne, nawiedzone przez duchy.


( Pomysł: 1234567.J )
Dolina kryształu: W ziemiach tej doliny znajduje się dużo różnorodnych kryształów i kamieni szlachetnych. Jest to najczęstsze miejsce przebywania Diany, która uwielbiając malować szuka tutaj natchnienia i źródła mocy - kamieni szlachetnych i kryształów.

Drzewo Magii: drzewo legendarne. Nikt tak naprawdę nie wie, gdzie ono się znajduje. Drzewo przepełnione jest magią i może ją obdarować innych o czystych sercach. Prowadzi do niego most, gdzie widzi się fragmenty swojego życia.


Wodospad Lecz: podobno wody tego wodospadu leczą. Wystarczy się napić z niego. Jeśli natomiast wejdziesz do wody mogą zdarzyć się cuda, o jakich nie śnisz.


Zagajnik Kilanso: piękne miejsce. Głównym tu miejscem jest jezioro o wodzie czystej. Co ciekawe tu rzadko kiedy jest brzydka pogoda. Most łączy 2 części zagajnika, z czego pierwsza ma dużo krzewów, a druga drzew. Zazwyczaj miejsce to odwiedzają zakochane pary.


Wodospad Cesady: nie typowy i jeden z największych. Wody jego są niebieskie, a od czasu do czasu spływają w strugach tych wód wodna magia. Na razie nie do końca odkryty. Jest tu zazwyczaj dość ciemno, można powiedzieć, że panuje tu półmrok, a ten wodospad jest światłem.


Zimowa Kraina: tu cały czas panuje zima. Zamiast bieli śnieg tutaj jest niebieskawo - fioletowy, a jezioro ( które nigdy nie zamarza ) jest granatowe. Kraina, jak podejrzewamy, ma dużo tajemnic i jest idealna do śnieżnych zabaw.


Jezioro Trzech Mnigefiti: te dziwne wzniesienia okalające te jezioro i trzy dziwne, niebieskie światła nadają temu miejscu tajemniczość. Jest tu też coś strasznego. Dla nas miejsce tajemnicze, nieodkryte. Mało kto je zna, ponieważ ukazuję się ono tylko w.... nocy? Tak, tak. Za dnia go nie ma, zaś w nocy jest. Dziwne prawda?


(Pomysł Lily)
Marmurowe Jaskinie: Jest to miejsce gdzie konie wody się leczą gdy są chore.

(Pomysł Milki)
Senopia: Jest to magiczna kraina niezwykle duża. W jej centrum znajduje się najważniejsze miasto wraz z zamkiem i tamtejszym władcą (dość okrutnym, lecz sprawiedliwym i rozsądnym). Po za tym na całym terenie można spotkać jeszcze mniejsze wioski lub pojedyńcze domki. Całą tą wyspę otacza Morze Malski. Prawie, że cała północno - zachodnie tereny są pokryte lasami, a północno - wschodnie polami. Na najbardziej wysuniętym na południu terenie znajduje się kamienista pustynia ogrodzona murem. Ten teren jest przepełniony mrokiem i dzieją się tam złe, niewytłumaczalne rzeczy. W tej krainie można spotkać elfy, jednorożce, pegazy i inne magiczne stworzenia oraz ludzi, którzy ją trochę niżsi niż ci z Ziemi. Tamtejszej ludności, a szczególnie władcy, zielarzom i szamanką jest znana magia. Ludzie ci słyną z rolnictwa, różnych wyrobów i hodowli zwierząt gospodarskich. To dość prymitywna ludności. Nie ma tam bowiem najnowszej technologii. To takie jakby średniowiecze.

(Pomysł Wieszcz)
Jaskinia Wspomnień: Ową jaskinię można znaleźć na Tęczowej Łące pod jednym z dębów. Pomyśleć, że została odkryta przez niefortunny wypadek podczas spaceru… Jest to o niebywałych rozmiarach dziura w ziemi, gdzie wkradają się korzenie drzewa rozjarzone na końcu niebieskawym światełkiem. Według klaczki imieniem Ashley owa jaskinia budzi w koniach ich najradośniejsze wspomnienia, a magia istot żywych wypełnia nasze serca nadzieją. Jest to wspaniałe miejsce na schron słabszych oraz młodszych koni, lecz oby nie było nam dane to tego wykorzystać jakże magicznego miejsca.

(Pomysł Sombra)
Klif Czerwonych Samobójców: Klif jest jedną z najstarszych wyrw, które wyżłobiła niegdyś woda po oceanach, pozostawiając tutaj stromą i niezwykle wysoko położoną skałę. Legendy głoszą, że jej charakterystyczną barwę (krwistoczerwoną) zawdzięcza przelaną krwią końskich samobójców, którzy właśnie tutaj odbierali sobie życie. Wiatry są tutaj bardzo częste, a jedynie ustają przy złowrogo czerwonych zachodach słońca. Mówiono, że podczas tej pory zbierają się tutaj duchy zmarłych koni, a te odprawiają niebywale brutalne rytuały, dziękując za swoją szybką śmierć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz to opinia na temat danego opowiadania lub całego wątku. Proszę byście wyrażali swoje zdanie w max. 3 komentarzach. Każdy komentarz niezwiązany z blogiem będzie usuwany. Mile widziane pozytywne komentarze. c;

© Agata dla WioskaSzablonów z brianac37, dierat, etoile-du-nord, lo-scrigno-di-connie i tasastock.