Nasze smoki

Kreator smoków -> TU

Sikla
Imię: Sikla
Płeć: samica
Wiek: 900 lat
Charakter: Sikla jest ciekawa świata. Ciągnie ją na nieodkryte tereny. Jest także nieufna. Dla swojej właścicielki dobra, choć teraz coraz rzadziej się z nią widzi. To waleczna, odważna smoczyca. Potrafi pokazać swoje. Wydaje się tajemnicza i bezuczuciowa, ale za swoją panią odda nawet życie. Nie słucha się rozkazów innych.
Rasa: smok mrocznego światła
Moce: czytanie w myślach, latanie, krzyk nienarodzonego, ugryzienie, atak szponami, atak pazurami, cios ogonem i wiele innych
Właściciel: Milka

Wateranna

Imię: Wateranna
Płeć: samica
Wiek: 600 lat
Charakter: Charakter ma zupełnie taki samy jak jej opiekunka. Jest ciekawa świata, miła, pomocna, a także opiekuńcza.
Rasa: smok wody
Moce: tworzy kałuże, wodny bicz, lodowy pocisk, lodowe piekło, głębia, trujący deszcz
Właściciel: Dapagos

Darkness
-
Imię: Darkness
Płeć: samiec
Wiek: 500 lat
Charakter: ciekawy świata
Rasa: smok śmierci
Moce: zemsta szkarłatnych bogów, zabijać wzrokiem, szybkość, zmienianie czegoś w coś, latać, śmiertelną osłonę
Właściciel: Draco

Monnei
-
Imię: Monnei
Płeć: samica
Wiek: 500 lat
Charakter:  nieufna, jednak wierna właścicielce - Gabrielle, smoczyca uwielbia noc i księżyc, lata często w jego świetle, jest lojalna i wierna
Rasa: smok księżyca
Moce: krzyk nienarodzonego, księżycowa pieśń, ugryzienie, lunarny promień, atak pazurami, zaćmienie księżyca, atak szponami, furia selene
Właściciel: Spartan i Gabrielle

Suria
-
Imię: Suria
Płeć: ona
Wiek: 500 lat
Charakter: dla znajomych lub bliskich mu osób takich jak Spartan jest miła, wierna, oddałaby za niego życie, ale zaś dla nieznajomych jest oschła, mętna, agresywna i nieprzewidywalna, Suria to smok sprawiedliwy, odważny, waleczny, niebezpieczny i jeżeli trzeba nawet brutalny, dzięki niej Spartan jest odporny na wodę, lód i śnieg.
Rasa: smok lodu
Moce: rzucanie soplami lodu, zamrażanie mózgu ofiary, rozmrażanie i zamrażanie wody, tworzenie tsunami, wytwarzanie wodnych trąb, przywoływanie powodzi, zamrażanie ciała ofiary, tworzenie z lodu wszystkiego, ożywianie stworzonych postaci z lodu, piskiem swoich szpon ocierających się o lód może wywołać ogłuszenie, tworzenie fal z wody, tworzenie śnieżnych zamieci, latanie, podczas zimy kamuflaż, tworzenie promienia zamrażającego wydobywającego się z pyska, możliwość długiego przebywania pod wodą, oddychanie pod wodą, echolokacja, czytanie w myślach
Właściciel: Spartan

Nocny Kieł

Imię: Nocny Kieł
Płeć: on
Wiek: 500 lat
Charakter: tajemniczy, nieufny do innych (oprócz pana), niebezpieczny, szybki, waleczny, dziki
Rasa: smok nocy
Moce: Krzyk Nienarodzonego, Krzyk w Ciemnościach, Ugryzienie, Czarne Ostrze, Atak Pazurami, Spadająca Gwiazda, Atak Szponami, Blask Księżyca, Cios Ogonem, Demony Mrocznych Snów
Właściciel: Mornin

-
Imię: Sakate
Płeć: samica
Wiek: ok. 17 lat, lecz wzrostem oraz siłą fizyczną dorównuje dorosłym smokom
Charakter: jeśli kiedykolwiek patrzyłeś na ogień, drogi czytelniku, wiesz, jak wygląda, jak się porusza. Dla innych niszczy oraz jest szybki, niczym wicher, dla drugich jest leniwy i przyjemny, a dla Sakate? Sakate sama nim jest, to od niej zależy, jaki charakter przybierze. Czy będzie nieokiełznana, czy też potulna jak baranek. Mimo to ma poukładane w głowie i z oddaniem służy swemu właścicielowi.
Rasa: smok ognia
Moce: - tajfun ognia - może wywołać za sobą przerażającą ścianę ognia, a ta z niszczycielską siłą może spaść na wrogów, chłonąc wszystko po swojej drodze,
- zianie ogniem - z jej gardła może niechybnie wystrzelić jęzor ognia, który jest w stanie spalić na popiół konia, czy też innego smoka,
- ognisty deszcz - kiedy smoczyca rozłoży szeroko swoje skrzydła może dobrowolnie sprawić, aby z nich pospadały kulki ognia, wyglądające niczym deszcz.
Właściciel: Breezy Fire


Evil
Imię: Evil
Płeć: samiec
Wiek: ok. 100 lat
Charakter: "Aby smokiem się stać, należy nie słuchać się nikogo. Aby smokiem być, należy nim się urodzić." Evil kieruje się właśnie tą że zasadą, lecz on stosuj i pierwszą i drugą. Prawdziwe smoki mają charakter nieokiełznany i nie słuchają się byle kogo, więc również i on, stara się tak czynić. Czasem jest to dla niego zgubą, a czasem nie. Twierdzi, iż charakteru nie da się zmienić, że jest nieśmiertelny. Można powiedzieć, że Evil jest tego dokładnym przykładem.
Rasa: smok Śmierci i mroku
Moce: nekromancja (dziedziny czarnej magii) oraz umiejętność walki umysłem, tj. potrafi samymi słowami zniechęcić przeciwnika bądź osłabić jego animusz, czego wynikiem jest zdecydowana przewaga u Evila.
Właściciel: Sombra

-
Imię: Wieszcz
Płeć: samiec
Wiek: 500 lat
Charakter: Wieszcz jest niezwykle bojaźliwym i tchórzliwym smokiem. O dziwo! Nie wstydzi się tego okazywać. Zapytany, czy wolałby zginąć za przyjaciela lub żyć, a jego przyjaciel by niechybnie stracił życie, on rzekł, że wybrałby tę drugą opcję. Smok ten ma niesamowite zdolności do przewidywania przyszłości, a jego maniery są nienaganne i pełne kultury. Bez wahania się usłucha swego właściciela.
Rasa: twierdzi, że pochodzi ze szlacheckiego rodu nocoskrzydłych.
Moce: biegłe przepowiadanie przyszłości. Czyni to tak otwarcie, jakby grał na ulicy, by zarobić pieniądze, lecz o zarabia zduszone krzyki koni.
Właściciel: Sombra

-
Imię: Shogun
Płeć: samiec
Wiek: jest wieczny, żyje odkąd życie powstało
Charakter: Shogun charakteryzuje się wyjątkowym intelektem jak na smoka i zamiast atakować, woli najpierw rozwiązać spór rozmową. Ostatecznie ucieka do okrucieństwa albo walki. Jego niezwykle mądre rady błyszczą taką szczerością, jak jego świetliste łuski, a dobroć w jego oczach tli się z lubością.
Rasa: chiński smok
Moce: przepowiadanie przyszłości, które zazwyczaj wyczytuje nie z gwiazd, lecz z samych promieni słonecznych,
umiejętność zamiany wszelakich przedmiotów w złoto, może i nie jest to zbyt pożyteczna zdolność, lecz dzięki temu nigdy nie popada się w biedę,
panowanie nad światłem i ogniem.
Właściciel: Ashley

-
Imię: Chanar (fragment z mongolskiego "natura")
Płeć: samiec, lecz jest to pod znakiem zapytania, gdyż zwykle przebywa pod postacią drzewa, a zaś płeć owego drzewa nie jest znana
Wiek: jego wiek sięga początkom Zakonu Darknessa, czyli około trzech setek lat, lecz tego również nie da się potwierdzić.
Charakter: nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy jest on żywym drzewem, czy nie, lecz dusza oraz wszelakie inne uczucia przybywają mu z czasem. Jest jak roślina, milczy, ale zawsze da życie, zawsze. Nawet, jakby miał je dać najbardziej plugawemu koniu. Niezwykła lojalność również jest rozsławiona w jego duszy. Choćbyś chciał go przesadzić, jak drzewa, do siebie, on ni urośnie, będzie wiądł tkwiąc sercem tuż przy właścicielu. Potrafi być twardy, niczym kora u starego dębu, potrafi być ostry, niczym kolce u kaktusów, ale nigdy nie zawodzi, gdy już jest przy jego władcy.
Rasa: tak na prawdę nie wiadomo, ale wywodzi się od nimf drzewnej oraz smoka ziemi.
Moce: potrafi przyjąć postać wszelkiej rośliny oraz w pełni władać żywiołem ziemi. Z jego paszczy wycieka toksyczny gaz, który kolorem przypomina świeże liście drzew.
Właściciel: Regem

-
Imię: Shuǐpíng zuò (z chińskiego ❝ Wodnik ❞), zdrobnienie: Shui 
Płeć: samiec
Wiek: Shui liczy sobie ponad "qībǎi nián", czyli siedemset lat. Narodził się wraz z jednym jeziorem nieopodal rodzinnego stada Lupusa.
Charakter: Shui jest spokojny oraz opanowany. Często nigdzie mu się nie spieszy i załatwia wszystko bez pośpiechu, twierdząc, że im szybciej się coś wykonuje, tym jest to gorsze. Uwielbia pomagać i dawać rady, choćby i z nudów, a wtedy jego słowa brzmią po prostu majestatycznie. Wiele jego zachowań, czy cech charakteru silnie wiążą się z chińską kulturą albo tradycjami zakonów tego państwa na Ziemi. Shui stosuje się do swoich zwyczajów, które nawet dla Lupusa są jeszcze nieodgadnioną zagadką. Ten niebieskawy gad słynie ze spokoju, jaki emanuje w jego przepięknych, lśniących oczach, nigdy się nie denerwuje, nawet w krytycznych sytuacjach. Wszelkie trudności najpierw rozważa, a dopiero później stara się je rozwiązać. Lupus, za te wszystkie cechy, kocha swojego smoka jako przyjaciela i wiedział, że przywiąże się już do niego od pierwszego wejrzenia. 
Rasa: smok chiński wody
Moce: yǒnghéng de bīng (z chin. wieczny lód): Shui bez skrępowania potrafi swoim oddechem zamrozić dowolną istotę, czy nawet zgasić wulkan. Według mędrców i licznych ksiąg ofiary umierają pod wpływem tej mocy z chłodu i trwogi.
táifēng (z chin. tajfun): smok jest wstanie wzbić w powietrze dowolną ilość wody, tworząc z niej lśniącą ścianę, która jest zdolna zmieść z powierzchni dosłownie wszystko.
czarowanie: Shui, jako że jest smokiem chińskim, zazwyczaj posługuje się czarami; zamiast łapami zebrać książki, woli je unieść za pomocą magii i odłożyć na swoje miejsce.
czytanie w myślach: smok Lupusa nie zna końskiej mowy, więc posługuje się czytaniem w myślach; przesyła do umysłów koni zdania, wyrazy, by się porozumieć. Czasem też lubi pogrzebać w cudzych przemyśleniach dla rozrywki, jednakże często miewa przez to wyrzuty sumienia.
latanie: Shui, mimo że brak mu skrzydeł, potrafi latać i unosić się w powietrzu. Zazwyczaj wtedy zwija swoje ciało w sploty, jak na obrazkach i z mądrością w oczach patrzy na świat.
zdolności manualne oraz ogólna wiedza: gad ten uwielbia czytać, a gdy przebywał w licznych świątyniach, zabierał pergaminy mnichom i mruczał pod nosem teksty. Dzięki temu hobbistycznemu zajęciu opanował kaligrafię oraz pisownię, a dzięki informacjom zawartym w literaturach nabierał mądrości i wiedzy.
Właściciel: Lupus dell Ness

1 komentarz:

  1. Blue Rose
    (w walce z bratem)

    No nie takiej tam walce xDD

    OdpowiedzUsuń

Komentarz to opinia na temat danego opowiadania lub całego wątku. Proszę byście wyrażali swoje zdanie w max. 3 komentarzach. Każdy komentarz niezwiązany z blogiem będzie usuwany. Mile widziane pozytywne komentarze. c;

© Agata dla WioskaSzablonów z brianac37, dierat, etoile-du-nord, lo-scrigno-di-connie i tasastock.