czwartek, 11 sierpnia 2016

Od Snowflake Cd. Vectus

Spacerowałam sobie po lesie. Ostatnio, muszę przyznać, stałam się samotniczką. Nie chodzi tu o to, że zostawiłam stado. Nie. Po prostu potrzebowałam czasu, kiedy mogę sama rozmyślać, przemierzając tereny stada. I to dużo czasu. Wcześnie rano wyruszałam, starając się by nikt mnie nie zauważył, a późnym wieczorem wracałam do swojej komnaty. Szczególnie lubiłam wycieczki do naszych lasów. A dlaczego? Ze względu na moje jelenie rogi. No może nie były one tak duże jak te u Renii, z czego bardzo się cieszę, no ale były. Gdybym mogła zmienić się w jelenia, to pewnie prędko wzięli by mnie za łatwą zdobycz. Mówię tu o wilkach. To, że nie słyszałam o nich by tu grasowały, nie oznaczało bym nie była ostrożna. Ostrożności nigdy za wiele. Obecnie przechodziłam koło jakiejś jaskini. Zwolniłam by nie narobić hałasu. Nie wiadomo, czy nie mieszka w niej jakieś zwierzę, np. niedźwiedź lub rodzinka wilków. Niespodziewanie zza krzaków wygalopował na mnie jakiś koń. Zauważył mnie w ostatniej chwili. Ja stałam sparaliżowana strachem. Na szczęście udało mu się wyhamować.
- Wybacz - odezwał się pierwszy. - Nic ci nie jest?
Zamiast odpowiedzieć, przecząco pokręciłam głową.
- Nie zauważyłem cię.
- Ja Ciebie też nie.
- A tak w ogóle co robisz tu?
- Hm?
- No przed moja jaskinią.
- Ty w niej mieszkasz? - zdziwiłam się.
Normalnie wszystkie konie mieszkają w zamku, ale znajdują się wyjątki, które swoje ''domy'' znajdują po za nim na terenach.
- Tak - potwierdził. - A tak w ogóle jak ci na imię?
- Jestem Snowflake, a ty? - zapytałam go.
- Vectus - odpowiedział. - Miło mi cię poznać - dodał z uśmiechem.
- Mnie również - nieśmiało odwzajemniłam uśmiech.
< Dokończ Ventus >

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz to opinia na temat danego opowiadania lub całego wątku. Proszę byście wyrażali swoje zdanie w max. 3 komentarzach. Każdy komentarz niezwiązany z blogiem będzie usuwany. Mile widziane pozytywne komentarze. c;

© Agata dla WioskaSzablonów z brianac37, dierat, etoile-du-nord, lo-scrigno-di-connie i tasastock.